HISTORIJAT ŠKOLE

Hemijska škola u Tuzli je osnovana 1946. godine. U današnjem objektu se nalazi od 1965. godine koji je namjenski rađen za ovakav tip škole. Od 1992. godine nosi naziv Javna ustanova Mješovita srednja hemijska škola.

Osnivač Hemijske škole je Skupština Tuzlanskog kantona. Rješenjem ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Tuzlanskog kantona (Sl. Novine TPK-a broj 3/97) utvrđeno je da Hemijska škola ispunjava uslove za obrazovanje redovnih i vanrednih učenika (dopunsko i stručno obrazovanje putem raznih oblika obrazovanja. u kojoj se obrazuju učenici i polaznici za III,  IV i V stepen složenosti).

Zgrada i unutrašnjost škole je namjenski građena i opremljena prema standardima UNICEF-a za hemijsku struku. Sada nosi naziv Mješovita srednja hemijska škola u Tuzli, Mješovita srednja hemijska škola je upisana u Registar srednjih škola koji je objavljen u Službenim novinama TK broj 11/16 od 14.oktobra 2016 godine pod brojem 25 na strani 25.

U Hemijskoj školi se u školskoj 2023/2024 godini planiraju obrazovati učenici za sljedeća zvanja:

• Hemijski tehničar u farmaceutskoj proizvodnji
  • Hemijski tehničar – mikrobiolog
  • Grafički tehničar- web dizajner