Turnir u stonom tenisu

21.03.2024 10:50

Turnir u stonom tenisu, organizovan je u sklopu Plana aktivnosti za prevenciju međuvršnjačkog nasilja. Na turniru je učestvovalo 12 učenika JU MS Hemijske škole Tuzla i MS Elektrotehničke škole Tuzla. Učenici su se takmičili na dva dobijena seta, po Bergerovim tablicama. Učenici su se usaglasili da neće isticati imena pobjednika na turniru, jer cilj turnira nije bilo puko takmičenje među školama, već saradnja i druženje učenika. Takmičari su dobili gromoglasan aplauz, zbog čega je među vršnjacima vladala euforija i dobro raspoloženje. Učenici su između sebe dogovorili još sličnih inicijativa, kako bi pospješili saradnju među školama i razvijali prijateljstvo i povjerenje. Organizator turnira bio je prof. tjelesnog i zdravstvenog odgoja Azur Sakić, koji je ujedno i uposlenik obje srednje škole.