Ljetna škola hemije

30.04.2024 14:51
Slika

"U prostorijama JU MS Hemijske škole Tuzla" upriličena je  manifestacija "Ljetna škola hemije". Manifestaciji je prisustvovalo 50 učenika iz 7 osnovnih škola sa područja Grada Tuzla, JU OŠ "Kreka", JU OŠ "Miladije", JU OŠ "Mejdan", JU OŠ "Centar", JU OŠ "Simin Han", JU OŠ "Pasci" i JU OŠ "Bukinje". Učenici su imali priliku posjetiti školske laboratorije za izvođenje laboratorijskih vježbi. Nastavnici i laboranti su praktično demonstrirali niz hemijskih ogleda kako bi učenici stekli bolji uvid u specifičnosti hemijske struke i na osnovu toga donijeli odluku da upravo naša škola bude njihov izbor za nastavak obrazovanja. Također, učenici su mogli posjetiti i druge školske kabinete i učionice. Ugodan i dekoriran ambijent za naše goste, pripremili su učenici Kreativne sekcije. Cilj ove manifestacije je prvenstveno profesionalna orijentacija ali i saradnja škole sa lokalnom zajednicom. Na ovaj način naša škola  tradicionalno prezentuje svoja stručna zvanja i vannastavne aktivnosti."