DAN HEMIJSKE ŠKOLE

02.04.2024 19:02
Slika

U ponedjeljak 01.04.2024. godine, u prostorijama JU MS Hemijske škole Tuzla, svečano je obilježen Dan škole uz prigodnu svečanost i kulturno-umjetnički program. Vrijedni učenici priredili su zabavu za sve prisutne.

Na svečanom dijelu priredbe, direktor škole, Alija Mrkonjić je uručio pismene pohvale učenicima i profesorima koji su u toku ove školske godine ostvarili posebne rezultate. Priredba je organizovana uz učešće KUD “PANONIJA”. Naš učenik Ajdin Husić je član istog.

Hemijska škola u Tuzli je osnovana 1946. godine, a 31. mart uzet je kao Dan Hemijske škole Tuzla. Od 1965. godine škola egzistira u istom objektu u kojem je i danas, a koji je građen namjenski za potrebe naše škole. Danas možemo slobodno reći da je Hemijska škola koja prati trendove razvoja obrazovanja, ali i prepoznaje nove zahtjeve tržišta.